روز گذشته مسابقات فصل جدید فوتبال لیگ قهرمانان آسیا با برگزاری ۱۴ بازی آغاز شد و تیمهای سپاهان و سایپا نمایندگان کشورمان نتوانستند به پیروزی برسند.
در اولین بازی تیم سپاهان نایب قهرمان فصل گذشتهی این لیگ در خانه و در ورزشگاه فولادشهر اصفهان با نتیجهی ۲-۰ مغلوب تیم الاتحاد سوریه شد.
سپاهان فصل گذشته هم با این تیم هم گروه بود که در بازی رفت در همین ورزشگاه این تیم را با نتیجهی ۲-۱ شکست داد و در بازی برگشت در سوریه بازی را ۵-۰ برد.(!)
در بازی بعدی تیم سایپا به سرمربیگری علی دایی در کویت مقابل تیم الکویت قرار گرفت و در پایان با نتیجهی ۱-۱ متوقف شد.
نکتهی جالب این بازی این است که سرمربی هر دو تیم، سرمربیهای تیم ملی کشورشان نیز هستند و روز ۶ فروردین بار دیگر این دو مربی با تیمهای ملی رو در روی هم قرار میگیرند.
نتایج کامل بازیها به شرح زیر است:
گروه ۱:
سپاهان ایران ۰-۲ الاتحاد سوریه
الاتحاد عربستان ۱-۰ کوروفچی ازبکستان
گروه ۲:
الوصل امارات ۰-۱ نیروی هوایی عراق
الکویت کویت ۱-۱ سایپا ایران
گروه ۳:
السّد قطر ۲-۱ الاهلی عربستان
الکرامه سوریه ۴-۱ الوحده امارات
گروه ۴:
پاختاکور ازبکستان ۰-۱ القادسیه کویت
اربیل عراق ۱-۱ الغرافه قطر
گروه ۵:
چانگ چون یاتای چین ۲-۱ بین دونگ ویتنام
پوهانگ استیلرز کرهی جنوبی ۰-۲ آدلاید یونایتد استرالیا
گروه ۶:
کرونگ تای بانک تایلند ۱-۹ کاشیما ژاپن
نام دین ویتنام ۱-۴ بیجینگ گوآن چین
گروه ۷:
ملبورن ویکتوری استرالیا ۲-۰ گون نام کرهی جنوبی
گامبا اوزاکا ژاپن ۱-۱ چونبوری فوتبال تایلند
ششمین دورهی مسابقات لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا فصل ۲۰۰۸ از فردا با برگزاری ۱۴ بازی آغاز میشود.
دو تیم سپاهان اصفهان و سایپا کرج نمایندگان کشورمان در این دوره هستند که به ترتیب به عنوان قهرمان جام حذفی و قهرمان لیگ برتر در این مسابقات حضور خواهند داشت. تیم سپاهان باتجربه ترین تیم در این رقابتهاست که از ۶ دوره در ۴ دوره حضور داسته و در دورهی قبل (فصل ۲۰۰۷) به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.
برنامهی بازیها به شرح زیر است:
گروه ۱:
سپاهان ایران - الاتحاد سوریه (ساعت ۱۵:۳۰ - ورزشگاه فولادشهر اصفهان)
الاتحاد عربستان - کوروچی ازبکستان
گروه ۲:
الوصل امارات - الجاویه عراق
الکویت کویت - سایپا ایران (ساعت ۱۹:۴۵ - ورزشگاه اختصاصی الکویت)
گروه ۳:
السد قطر - الاهلی عربستان
الکرامه سوریه - الوحده عربستان
گروه ۴:
پاختاکور ازبکستان - القادسیه کویت
اربیل عراق - الغرافه قطر
گروه ۵:
چانگ چون یاتی چین - بینگ دونگ ویتنام
پوهانگ استیلرز کره جنوبی - آدلاید یونایتد استرالیا
گروه ۶:
کرونگ تای بانک تایلند - کاشیما ژاپن
نام دین ویتنام - گوآن پکن (چین)
گروه ۷:
ملبورن ویکتوری استرالیا - چوننام کرهی جنوبی
گامبا اوزاکا ژاپن - چونبوری فوتبال تایلند