با قهرمانی سونگنام، پروندهی رقابتهای باشگاهی آسیا در سال 2010 بسته شد.
اولین دورهی مسابقات باشگاهی در آسیا در سال 1967 برگزار شد که در آن رقابتها تیم هاپوئل از اسرائیل به قهرمانی رسید.
این دومین قهرمانی سونگنام در رقابتهای باشگاهی آسیا بود که البته این تیم دو نایبقهرمانی نیز در پروندهی خود دارد که از این حیث با استقلال ایران برابری میکند.
در ادامه قهرمانان ادوار گذشتهی رقابتهای باشگاهی (سطح اوّل*) آسیا را میبینید:...
(* مسابقات ایافسیکاپ و پرزیدنت کاپ در نظر گرفته نشده است)
لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا فصل 2010، با شکست ذوبآهن ایران در مقابل سونگنام کرهی جنوبی به پایان رسید.
فینال
سونگنام کرهی جنوبی 3-1 ذوبآهن ایران
* سونگنام کرهی جنوبی قهرمان شد
این سومین قهرمانی تیمهای کرهای در 8 دورهی لیگ قهرمانان و دومین نایبقهرمانی تیمهای ایرانی است.
پیش از این سپاهان نیز در سال 2007 موفق به کسب این عنوان شده بود.
اطلاعات تکمیلی در پست بعد...
نتایج هفتهی پانزدهم لیگ برتر:
127* استیلآذین 0-0 ملوان انزلی
128* صبای قم 0-0 تراکتورسازی تبریز
129* مس کرمان 1-0 پرسپولیس
130* پیکان قزوین 1-0 سایپا کرج
131* نفت تهران 1-0 راهآهن شهر ری
132* سپاهان اصفهان - صنعت نفت آبادان (به دلیل حضور سه بازیکن سپاهان در تیم امید به تعویق افتاد)
133* شهرداری تبریز 2-2 پاس همدان
134* استقلال تهران 2-1 شاهین بوشهر
135* فولاد خوزستان - ذوبآهن اصفهان (به دلیل بازی ذوبآهن در فینال لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد)
جدول ردهبندی در ادامه...
نتایج هفتهی سوم لیگ دسته یک باشگاههای کشور - جام آزادگان:
گروه الف
1-15* ماشینسازی تبریز 1-2 کاوه تهران
1-16* شهرداری بندرعباس 4-3 فولاد نظنز
1-17* پیام مشهد 1-1 همیاری اراک
1-18* مقاومت سپاسی شیراز 1-1 شهرداری یاسوج
1-19* نفت مسجد سلیمان 3-1 اتکا گرگان
1-20* گلگهر سیرجان 4-0 مس رفسنجان
1-21* داماش گیلان 1-1 تربیت یزد
گروه ب
2-15* برق شیراز 0-2 پیام مخابرات شیراز
2-16* صنعت ساری 0-0 سپیدرود رشت
2-17* فولاد یزد 1-0 استقلال اهواز
2-18* نساجی مازندران 0-0 گسترش فولاد تبریز
2-19* مس سرچشمه 1-1 آلومینیوم هرمزگان
2-20* شیرینفراز کرمانشاه 0-0 ابومسلم مشهد
2-21* ایرانجوان بوشهر 2-2 داماش لرستان
نتایج هفتهی سوم لیگ دسته یک باشگاههای کشور - جام آزادگان:
گروه الف
1-22* پیام مشهد 1-1 شهرداری بندرعباس
1-23* شهرداری یاسوج 2-0 فولاد نطنز
1-24* همیاری اراک 1-1 ماشینسازی تبریز
1-25* تربیت یزد 1-0 مقاومت سپاسی شیراز
1-26* کاوه تهران 0-0 نفت مسجد سلیمان
1-27* مس رفسنجان 2-0 داماش گیلان
1-28* اتکا گرگان 1-0 گلگهر سیرجان
گروه ب
2-22* نساجی مازندران 4-1 فولاد یزد
2-23* گسترش فولاد تبریز 0-1 ایرانجوان بوشهر
2-24* سپیدرود رشت 0-2 مس سرچشمه
2-25* داماش لرستان 0-1 شیرینفراز کرمانشاه
2-26* پیام مخابرات شیراز 0-1 صنعت ساری
2-27* ابومسلم مشهد 1-1 برق شیراز
2-28* آلومینیوم هرمزگان 1-0 استقلال اهواز
جدولهای ردهبندی در ادامه...
ادامه مطلب ...نتایج هفتهی چهاردهم لیگ برتر:
118* ملوان انزلی 1-0 فولاد خوزستا
119* تراکتورسازی تبریز 2-1 پیکان قزوین
120* ذوبآهن اصفهان 1-0 پاس همدان
121* صنعت نفت آبادان 2-0 استقلال
122* سایپا کرج 2-4 مس کرمان
123* راهآهن شهر ری 3-0 استیلآذین
124* صبای قم - سپاهان اصفهان (به دلیل حضور سه بازیکن سپاهان در تیم امید به تعویق افتاد)
125* شاهین بوشهر 1-1 شهرداری تبریز
126* پرسپولیس 3-1 نفت تهران
جدول در ادامه...
ادامه مطلب ...