هفتهی سوم رقابتهای لیگ دسته یک باشگاههای کشور روز شنبه به پایان رسید:
گروه الف:
پنجشنبه 16/8/1387
15*1 هما تهران 2-0 مهرکام پارس تهران
گلها: حسین سلطانی (پ:35)، موسی عباسیان (63)
16*1 صنایع اراک 1-0 صنعت نفت آبادان
گل: بهرام جعفرقلیزاده (23)
پنجشنبه 23/8/1387
17*1 مقاومت بسیج فارس 1-1 شهرداری بندرعباس
گلها: کاظم حیاتمنش (45) برای مقاومت و مجتبی قربانی (86) برای شهرداری
جمعه 24/8/1387
18*1 کوثر لرستان 0-0 سپاهان نون اصفهان
20*1 شهرداری تبریز 3-1 استیلآذین
گلها: ابراهیم ابرقویی (23)، علیرضا جدیدی (29)، مصطفی بابازاده (68) برای شهرداری و حمیدرضا شرفی (پ:62) برای استیلآذین
21*1 گلگهر سیرجان 3-5 پتروشیمی تبریز
گلها: عباس پورخسروانی (43)، حمیدرضا حاتمی (پ:45)، محسن ایراننژاد (51) برای گلگهر و سیامک دلبری (7)، مهرداد میر (38)، اکبر صغیری (50)، حریف (شهاب شهدادنژاد: 80)، مسعود فانی (90) برای پتروشیمی
شنبه 25/8/1387
19*1 نساجی مازندران 3-1 شهرداری زنجان
گلها: مصطفی ملکخیری (47)، اسماعیل خزایی (49)، علی نجفی (81) برای نساجی و علی جعفری (45) برای شهرداری
گروه ب:
پنجشنبه 16/8/1387
15*2 آلومینیوم هرمزگان 2-1 اتکا تهران
گلها: یونس باقیزاده (14)، عباس براهویی (74) برای آلومینیوم و حبیب شاکری (68) برای اتکا
جمعه 24/8/1387
16*2 مس رفسنجان 2-0 شموشک نوشهر
گلها: امیرحسین محمدی (25)، ابوالقاسم دهنوی (27)
17*2 پیام شیراز 2-3 نیروی زمینی تهران
گلها: محمد ابراهیمی (70)، فرهاد طباطبایی (90) برای پیام و حامد مزینی (30)، امید نظامیپور (76، 90) برای نیروی زمینی
18*2 تراکتورسازی تبریز 1-0 داماش ایرانیان درود
گل: ابوالفضل گردان (90)
19*2 شیرینفراز کرمانشاه 1-0 ماشینسازی تبریز
محمد احمدپوری (41)
20*2 شاهین اهواز 1-0 دیهیم اهواز
گل: داریوش رضائیان (75)
21*2 پارس جنوبی 1-0 تربیت یزد
گل: رضا بازیاری (76)
جدول در ادامه...
ادامه مطلب ...هفتهی دوم لیگ دسته یک باشگاههای کشور با انجام 13 بازی پیگیری شد:
گروه الف:
پنجشنبه 9/8/1387
1:8* شهرداری زنجان 2-2 کوثر لرستان
1:9* شهرداری بندرعباس 1-2 صنایع اراک
1:10* صنعت نفت آبادان 1-0 شهرداری تبریز
1:11* پتروشیمی تبریز 1-0 نساجی مازندران
1:12* استیلآذین تهران 3-2 هما تهران
1:13* صنعت مهرکام پارس تهران 1-2 گلگهر سیرجان
1:14* سپاهان نوین اصفهان 1-0 مقاومت بسیج فارس
گروه ب:
چهارشنبه 8/8/1387
2:8* دیهیم اهواز 2-1 شیرینفراز کرمانشاه
پنجشنبه 9/8/1387
2:9* تربیت یزد 3- مس رفسنجان
2:10* شموشک نوشهر 0-0 آلومینیوم هرمزگان
2:11* نیروی زمینی تهران 1-1 پارس جنوبی بوشهر
2:12* اتکا گرگان 2-3 تراکتورسازی تبریز
2:13* داماش ایرانیان درود - شاهین اهواز (لغو شد)
جمعه 10/8/1387
2:14* ماشینسازی تبریز 1-4 پیام مخابرات شیراز
جدول ردهبندی در ادامهی مطلب
ادامه مطلب ...مسابقات فوتبال لیگ دسته دوم باشگاههای کشور از روز دوشنبه ؟ آغاز شد:
گروه الف:
گاز سرخس ۱-۰ افتخار خراسان جنوبی
پرسپولیس زاهدان ۱-۱ پرسپولیس برازجان
کاوه تهران 2-0 سازان راه قم
شهرداری لاهیجان - آرارات تهران (برگزار نشد)
(نیرومحرکه قزوین استراحت)
گروه ب:
هپکو اراک ۳-۱ زاگرس کردستان
مس سرچشمه 4-1 باری ارومیه
ذوبآهن اردبیل 1-0 آرمین تهران
داماش تهران 2-0 شهرداری یاسوج
(شهرداری انزلی استراحت)
گروه ج:
شهرداری 3-1 دانشگاه آزاد لنگرود
آرد گلستان 0-0 فولاد یزد
پالایش گاز ایلام 1-2 نفت تهران
مقاومت تهران 1-0 تربیت بندرعباس
(ایران جوان بوشهر استراحت)
گروه د:
صنایع طلایی سمنان 2-1 سپیدرود رشت
فولاد نوین اهواز 1-1 پرسپولیس قزوین
استقلال جنوب تهران 2-2 پیام شهدا کلاردشت
افلاک لرستان - شهرداری کرمان (برگزار نشد)
همانطور که میدانید در سیدبندی لیگ دسته یک 28 تیم در دو رگوه 14 تیمی تقسیم شدند؛ سیدبندی لیگ دسته یک به شکل زیر برگزار شد:
ابتدا تیمهایی که از لیگ برتر قرار گرفتهاند در دو سید اول قرار گرفتند، سپس سایر تیمها به ترتیبی که در جدول ردهبندی قرار داشتند دوبهدو در سیدهای مشترک قرار گرفتند (هر سید 4 تیم). در پایان از سیدهای دو تیمی (سید اول) دو تیم در دو گروه و از سیدهای 4 تیمی 2 تیم در هر گروه قرار گرقتند. (سیدبندی بین تیمهایی که از دستهی دو آمدهاند هم بر اساس مسابقات نهایی لیگ دسته 2 برگزار شد):
صنعت نفت آبادان | شیرین فراز کرمانشاه | صنعت نفت آبادان | شیرین فراز کرمانشاه |
سپاهان نوین اصفهان | استیلآذین تهران | سپاهان نوین اصفهان | نیروی زمینی |
نیروی زمینی | تریبت بدنی یزد | استیلآذین کاشان | تریبت بدنی یزد |
تراکتورسازی تبریز | مس رفسنجان | گل گهر سیرجان | تراکتورسازی تبریز |
گل گهر سیرجان | نسّاجی مازندران | نسّاجی مازندران | مس رفسنجان |
سرخپوشان | شهرداری تبریز | شهرداری بندرعبّاس | دیهیم اهواز |
شهرداری بندرعبّاس | اتکا تهران | شهرداری تبریز | اتکا گرگان |
داماش ایرانیان | پارس جنوبی | بسیج فارس | داماش ایرانیان |
بسیج فارس | کوثر تهران | کوثر لرستان | پارس جنوبی |
کاوهی زنجان | صنایع اراک | شهرداری زنجان | شموشک نوشهر |
شموشک نوشهر | ماشین سازی تبریز | صنایع اراک | ماشین سازی تبریز |
شاهین اهواز | هما تهران | هما تهران | شاهین اهواز |
فولاد هرمزگان | پتروشیمی تبریز | پتروشیمی تبریز | آلومینیوم هرمزگان |
مهرکام پارس تهران | پیام شیراز | مهرکام پارس تهران | پیام شیراز |
تیمهایی که از لیگ برتر سقوط کردهاند | |||
تیمهای فصل گذشته | |||
تیمهایی که از لیگ دسته 2 صعود کردهاند |
لازم به ذکر است که در ردهبندی نهایی لیگ دسته دو فصل گذشته، تیمهای فولاد هرمزگان، پتروشیمی تبریز، صنعت مهرکام پارس تهران و پیام شیراز به ترتیب اول تا چهارم شدند.
برنامهی هفتهی دوم رقابتهای لیگ دسته یک به شرح زیر میباشد: (همهی بازیها ساعت 14:30 برگزار میشود)
گروه الف:
پنجشنبه 9/8/1387
1:8* شهرداری زنجان - کوثر لرستان
1:9* شهرداری بندرعباس - صناع اراک
1:10* صنعت نفت آبادان - شهرداری تبریز
1:11* پتروشیمی تبریز - نساجی مازندران
1:12* استیلآذین تهران - هما تهران
1:13* صنعت مهرکام پارس تهران - گلگهر سیرجان
1:14* سپاهان نوین اصفهان - مقاومت بسیج فارس
گروه ب:
چهارشنبه 8/8/1387
2:8* دیهیم اهواز - شیرینفراز کرمانشاه
پنجشنبه 9/8/1387
2:9* تربیت یزد - مس رفسنجان
2:10* شموشک نوشهر - آلومینیوم هرمزگان
2:11* نیروی زمینی تهران - پارس جنوبی بوشهر
2:12* اتکا گرگان - تراکتورسازی تبریز
2:13* داماش ایرانیان درود - شاهین اهواز
2:14* ماشینسازی تبریز - پیام مخابرات شیراز
رقابتهای هفتهی اول لیگ دسته یک باشگاههای کشور با انجام چند بازی در شهرهای مختلف آغاز شد و در یکی از این بازیهای تیم سپاهان نوین اصفهان - تیمی که فصل پیش به لیگ برتر راه یافت اما تیم فولاد خوزستان با خرید امتیاز این تیم به لیگ برتر رفت - در مقابل شهرداری زنجان متوقف شد.
همچنین تیمهای لیگ برتری فصل گذشته (صنعت نفت آبادان و شیرینفراز کرمانشاه) هم در اولین گام به پیروزی رسیدند.
نتایج بازیهای گروه 1:
1:1* سپاهان نوین اصفهان 1-1 شهرداری زنجان
1:2* کوثر لرستان 1-0 پتروشیمی تبریز
1:3* هما تهران 2-3 صنعت نفت آبادان
1:4* گلگهر سیرجان 1-3 استیلآذین
1:5* نساجی مازندران 1-1 مهرکام پارس تهران
1:6* مقاومت بسیج فارس 1-1 صنایع اراک
1:7* شهرداری تبریز 1-0 شهرداری بندرعباس
نتایج بازیهای گروه 2:
2:1* مس رفسنجان 1-0 آلومینیوم هرمزگان
2:2* تربیت یزد 0-1 نیروی زمینی تهران
2:3* پارس جنوبی 2-1 ماشینسازی تبریز
2:4* شیرینفراز کرمانشاه 1-0 داماش درود لرستان
2:5* شاهین اهواز 1-2 اتکا گرگان
2:6* تراکتورسازی تبریز 1-2 شموشک نوشهر
2:7* پیام شیراز (3/8) دیهیم اهواز